Rada školy

Výročná správa 2009

Výročná správa

o činnosti Rady školy pri ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami za rok2009

V roku 2009 sa uskutočnilo 6 zasadnutí RŠ z toho boli dve  mimoriadne zasadnutia, voľba zástupcu za rodičov a pedagogického zamestnanca. Dňa 13.2.2009 sa konali voľby zástupcov rodičov do RŠ. Voľby prebehli tajným hlasovaním a boli platné v 1. kole. Volieb sa zúčastnilo 81 rodičov, čo je nadpolovičná väčšina zo 100 možných voličov, čím bola splnená vyhláška 291, MŠ SR z 15. apríla 2004, ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich organizačnom zabezpečení. Do RŠ za zástupcov rodičov bola zvolená pani Ivana Polhošová. Dňa 14.10.2009 sa konali nové voľby do  RŠ za pedagogického zamestnanca. Voľby prebehli tajným hlasovaním pedagogickými zamestnancami a boli platné. Do RŠ za pedagogických zamestnancov bola zvolená Bc. M. Dziaková.

Nové zloženie RŠ:

1. Bc. Mária Dziaková– za pedagogických zamestnancov
  2. Mária Kostková– za  pedagogických zamestnancov
  3. Zuzana Peštová- za nepedagogických zamestnancov
  4. PaedDr. Marcel Karkoška– za fyzickú osobu podieľajúcu sa na výchove a vzdelávaní
  5. Ivana Polhošová– za rodičov
  6. Zuzana Mišalková– za rodičov
  7. Kamil Oračko– za rodičov
  8. Slavomír Badžo- za obec
  9. Július Oračko- za obec

Na aprílovom zasadnutí  členovia RŠ  boli prítomní a oboznámení s výročnou správou, o činnosti RŠ za rok 2008 a bola  odsúhlasená. Spoločne prerokovali a schválili plán zasadnutí  RŠ na rok 2009.

Na júnovom zasadnutí bola prednesená analýza výchovno-vzdelávacích výsledkov za rok 2008/2009. Prítomní boli oboznámení s čerpaním rozpočtu za rok 2008. Starosta obce informoval prítomných o projektoch týkajúcich sa výstavby školy.

Na augustovom zasadnutí prítomní boli oboznámení s ISCED 0, 1, 2 na školský rok 2009/2010. Boli oboznámení o zaradení voliteľných predmetov na I. a II. stupni ZŠ. Riaditeľka školy Mgr. O. Kučerová informovala s organizáciou školy v školskom roku 2009/2010. Rada školy bola oboznámená o možnosti záujmovej činnosti cez CVČ ,,Rosnička“. Oboznámenie  prítomných o možnosti prenájmu budovy v KK pre žiakov.

Na ďalšom zasadnutí boli prítomní oboznámení s plánom práce školy a záverečnou správou školy. S plánom práce školy na rok 2009/2010 informovala riaditeľka ZŠ Mgr. O. Kučerová. Plán práce a záverečnú správu  RŠ odsúhlasila. Zmena člena RŠ  a voľby predsedu RŠ Bc. M. Dziaková.

Na poslednom zasadnutí  boli prítomní oboznámení s koncepčnými zámermi rozvoja školy za posledné dva roky. Preprava žiakov do KK – 4 triedy 3.A, 3.B, 4.A, 4.B. Predseda RŠ zhodnotil činnosť fungovania RŠ.

Činnosť Rady školy je zdokumentovaná v zápisniciach podrobne a sú k nim priložené prezenčné listiny.

Stráne pod Tatrami: 11.1.2009                                            Vypracovala: Bc. Mária Dziaková