Rada školy

Výročná správa 2010

Výročná správa

o činnosti Rady školy pri ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami za rok 2010

V roku 2010 sa uskutočnilo 8  zasadnutí RŠ. Z toho bolo jedno  mimoriadne zasadnutie RŠ  a 4 zasadnutia boli podľa Plánu zasadnutí. Tie sa uskutočnili za účasti všetkých členov RŠ. Ďalšie 3 zasadnutia sa neuskutočnili  z dôvodu neúčasti členov RŠ. V roku 2010 sa nesplnil jeden bod pre neúčasť starostu obce. Spolupráca RŠ a OcÚ v Stráňach pod Tatrami.

Zloženie RŠ:

1.      Mgr. Mária Dziaková – za pedagogických zamestnancov

2.      Mária Kostková – za  pedagogických zamestnancov

3.      Zuzana Peštová - za nepedagogických zamestnancov

4.      PaedDr. Marcel Karkoška – za fyzickú osobu podieľajúcu sa na výchove a vzdelávaní

5.      Ivana Polhošová – za rodičov

6.      Zuzana Mišalková – za rodičov

7.      Kamil Oračko – za rodičov

8.      Slavomír Badžo za obec

9.      Július Oračko - za obec

- na prvom zasadnutí RŠ v mesiaci marec prerokovalanávrh plánu práce RŠ na rok 2010, ktorý bol prítomnými členmi jednohlasne prijatý. Predsedníčka oboznámila členov RŠ s výročnou správou za rok 2009. Členovia RŠ výročnú správu vzali na vedomie a  bola  odsúhlasená. Spoločne prerokovali a schválili Plán zasadnutí  RŠ na rok 2010. Spolupráca RŠ a OcÚ v Stráňach pod Tatrami- nesplnené. Neprítomnosť starostu obce.

- Na júnovom zasadnutí bola prednesená analýza výchovno- vzdelávacích výsledkov za rok 2009/2010. Riaditeľka školy Mgr. Kučerová oboznámila členov s predbežnou analýzou  tried v školskom roku 2010/2011. Počet tried 21: ZŠ 324, MŠ 38 žiakov. Pani Ramsová informovala  prítomných s čerpaním rozpočtu za rok 2009 a 1/4rok 2010.

- Na septembrovom zasadnutí prítomní boli oboznámení s ISCED 0, 1, 2 na škol. rok 2010/2011. Boli oboznámení o zaradení voliteľných predmetov na I., II. stupni ZŠ a špec. tried ISCED1 pre žiakov s mentálnym postihnutím variant A, variant B. Riaditeľka školy Mgr. Kučerová informovala s organizáciou školy a personálnom obsadení školy v škol. roku 2010/2011. RŠ bola oboznámená o prenájme budovy v Pradiarni na SOŠ poľnohospodárskej. V škole sa nachádzajú žiaci II. stupňa /5.tried/.

Riaditeľka školy ďalej informovala prítomných s  Plánom práce školy na škol. rok 2010/2011. Prítomní boli oboznámení s plánovanými aktivitami a činnosťami v tomto školskom roku. Hlavné úlohy plánu práce školy. Koncepcia – filozofiou školy bude vytvoriť prostredie školy , ktoré by poskytovalo rovnaké šance aj pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia na vzdelanie a výchovu...

Rada školy na tomto zasadnutí prerokovala a odsúhlasila Štátny a školský vzdelávací program pre ZŠ na školský rok 2010/2011. ISCED1, ISCED2, ISCED1 pre žiakov s mentálnym postihnutím variant A, variant B.

-počet prijatých žiakov: 0 ročník - 42 žiakov,2 žiaci - 1 ročník

- správu o výsledkoch  hospodárenia školy

- koncepčný zámer rozvoja školy

-o pedagogicko – organizačnom a materiálno- technickom zabezpečení výchovno- vzdelávacieho procesu.

K uvedeným skutočnostiam neboli podané žiadne pripomienky a členovia RŠ súhlasili s navŕšením hodín v ŠVP .

- Na zasadnutí boli prítomní oboznámení s Plánom práce školy a záverečnou správou školy. Plán práce a záverečnú správu  RŠ prerokovala a schválila.

- Na poslednom zasadnutí  boli prítomní oboznámení s hodnotením RŠ za rok 2010.  Spoločne doplnili plán zasadnutí  RŠ na ďalší rok 2011.

V RŠ dvaja členovia ukončili členstvo vyplývajúce zo štatútu RŠ pán Slavomír Badžo a pán  Július Oračko.

Plnenie uznesení prijatých na zasadnutiach RŠ v ukladacej časti  hodnotí RŠ na každom zasadnutí, pričom za rok 2009 boli všetky úlohy splnené.

Zo všetkých zasadnutí je vyhotovená zápisnica. Na 1. a 4. zasadnutí RŠ bola prítomná  riaditeľa  školy, ktorá Rade školy predkladala správy a informácie podľa požiadaviek RŠ.

Činnosť Rady školy je zdokumentovaná v zápisniciach podrobne a sú k nim priložené prezenčné listiny.

Vypracovala: Mgr. Mária Dziaková

Stráne pod Tatrami: 31.1.201

PRÍLOHA k Výročnej správe RŠ za rok 2010

1.      zasadnutie