TANGRAMIÁDA

26.02.2019 sa v materskej škole konala TANGRAMIÁDA. Najprv sa deti oboznámili s novým pojmom ,,tangram,,. Podľa predlohy skladali zvieratká, domčeky, geometrické tvary a neskôr aj podľa vlastnej fantázie. Prostredníctvom tangramu si upevňovali znalosti o farbe a o geometrických tvaroch. Pri hre rozvíjali fantáziu, tvorivosť, logické myslenie, zrakový vnem, pozornosť, kreativitu, jemnú motoriku a koordináciu zraku a pohybov ruky. Na záver sa spoločne zahrali hru o zvieratkách, ktoré deti vytvorili. Táto tvorivá aktivita sa predškolákom veľmi páčila.

ZRŠ pre MŠ