JESENNÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA v MŠ

Keď sú deti správne motivované, vedia prejaviť nielen obrovské nasadenie, ale zároveň sa aj spolupodieľať na skvelej športovej atmosfére...

... a preto sa 27.09.2017 v materskej škole uskutočnila JESENNÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA, na ktorú boli pozvaní aj žiaci nultého ročníka.

Slávnostné otvorenie začalo nástupom malých olympionikov v doprovode so svojimi učiteľkami (MŠ1 Bc. J. Korheľová, MŠ2 Bc. Z. Remiašová Švedová, 0.A Mgr. I. Kačmaráková, 0.B Mgr. Ľ. Vallušová, 0.C Mgr. J. Salátková). Okrem olympijskej hymny bolo pripravené aj logo ,, BEACTIVITY,, a olympijský oheň vytvorený z papiera a alobalu.

ZRŠ pre MŠ Bc. Z. Remiašová privítala účastníkov olympiády a oboznámila ich s jednotlivými športovými disciplínami, ktoré mali typicky jesenné názvy:

1. SÚBOJ JELEŇOV ( preťahovanie lanom)
  2. HLADNÁ VEVERIČKA (hod loptičkou)
  3. SKÁKAJÚCA SRNKA (skákanie ,,škôlka,, od 1do10)
  4. JEŽKO S JABĹČKOM (kotúľanie lopty)

Po náročnom športovaní si vydanú fyzickú, ale aj psychickú energiu deti dočerpali konzumáciou chutnej desiaty.

Dobrú náladu sme mali nielen zo šikovných detí, ale aj z vydareného počasia a z odovzdávania diplomov každej triede.

Neopakovateľné zážitky zo vzájomného športového zápolenia, stretnutie s kamarátmi a najmä šírenie myšlienky olympionizmu a zdravého športového ducha vedie účastníkov a organizátorov k myšlienke ďalšieho pokračovania.

Cieľom tejto olympiády bola predovšetkým zábava a potešenie z pohybu. Dôkazom toho boli šťastné a usmiate tváre malých olympionikov. Už teraz sa tešíme na letnú športovú olympiádu. Veď len v zdravom tele prebýva zdravý duch.