MDD V ŠKÔLKE

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku ho oslavujeme každoročne 1. júna a to už od roku 1952.

V našej materskej škole sme tento deň oslávili 2. júna, pretože bolo pre deti pripravené veľké prekvapenie - detská atrakcia ,,Ľadové kráľovstvo". Radosť detí bola neskutočná, keď zbadali obrovský nafúkaný hrad priamo na školskom dvore. Deti boli poučené, aby dodržiavali bezpečnosť pri skákaní a šmýkaní.

Okrem toho mali predškoláci pripravené rôzne stanoviská a jedným z nich bolo maľovanie na tvár. Keď sa deti poriadne vyšantili, čakalo na nich občerstvenie - upečená pizza a voda so sirupom, no nechýbala ani mala sladkosť. Cieľom tohto dňa bolo urobiť všetkým deťom radosť a vyčarovať im úsmev na tvári.

Ďakujem všetkým, ktorí nám pomohli zrealizovať tento prekrásny deň a verím, že naši predškoláci budú naň dlho spomínať.

Mgr. J. Sosková a kolektív MŠ