| Názov školy | Základná škola s materskou školou Stráne pod Tatrami |
| Adresa školy | Stráne pod Tatrami 33 |
| Telefón | +421 4685701 |
| skolastrane@gmail.com | |
| WWW stránka | zsstrane.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Oľga Kučerová | 052/4685701 | 0911622727 | zsstrane@gmail.com |
| ZRŠ - MŠ | Silvia Mladučká | 052/4523462 | ||
| ZRŠ - I. stupeň | Mgr. Jana Bezeková | 052/4685701 | zsstrane@gmail.com | |
| ZRŠ - II. stupeň | Mgr. Dagmar Wagnerová | 052/4685701 | 0911662728 | zsstrane@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Viera Semaňáková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Janka Lešundáková | |
| ostatní zamestnanci | Lucia Muchová | |
| zástupcovia rodičov | Ivana Polhošová | |
| Zuzana Mišalková | ||
| Roman Badžo | ||
| Zuzana Pompová | ||
| zástupca zriaďovateľa | PaedDr. Marcel Karkoška | |
| iní | Anton Oračko | |
| Stanislav Polhoš | ||
| Milan Badžo |
Na skvalitnení a zvyšovaní účinnosti riadiacej práce a výchovno-vzdelávacej činnosti sa podieľali :
1. Pedagogická rada, ktorá usmerňuje a zjednocuje prácu všetkých pedagogických zamestnancov, rieši najdôležitejšie úlohy školy, prerokúva plán práce a hodnotí jeho plnenie, prerokúva výsledky edukačného procesu. Je najvyšším poradným orgánom riaditeľa školy. Jej postavenie, poslanie a rokovania sú vymedzené v rokovacom poriadku pedagogickej rady.
2. Gremiálna, operatívna porada riaditeľa školy - prerokúva najaktuálnejšie a rozhodujúce otázky celkovej činnosti školy. Zúčastňujú sa na nej vedúci zamestnanci školy. Podľa obsahu rokovania sú prizvaní aj ďalší pedagogickí zamestnanci: výchovný poradca, vedúci metodických orgánov, zástupca rady školy, prípadne iné osoby.
3. Metodické orgány - na škole pracovali MZ pre I.stupeň a PK pre II.stupeň. Ich úlohou je zvyšovať metodickú a odbornú úroveň edukačného procesu. Za vedúcich met. orgánov sú vymenovaní najskúsenejší pedagógovia s dobrými organizačnými schopnosťami.
4. Inventarizačná, vyraďovacia a likvidačná komisia - inventarizačná komisia sa riadi príslušnými predpismi o vykonaní inventarizácie a o správe majetku. Vyraďovacia komisia posudzuje návrhy inventarizačnej komisie na vyradenie neupotrebiteľných predmetov. Likvidačná komisia zrealizuje likvidáciu neupotrebiteľných predmetov odsúhlasených vyraďovacou komisiou a schválených riaditeľom školy.
5. Škodová komisia - navrhuje riaditeľovi školy uplatňovanie nárokov alebo postihov voči zamestnancom, ktorí spôsobili škole škodu.
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre I. stupeň ZŠ | Mgr. Anna Suchá | primárne vzdelávanie | |
| PK pre II. stupeň ZŠ | Mgr. Janka Lešundáková | nižšie stredné vzdelávanie |
Počet žiakov školy: 335
Počet tried: 22
Počet detí v MŠ: 44
Počet tried: 2
| Ročník: | MŠ | 0. | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 24 |
| počet deti/žiakov | 44 | 39 | 52 | 47 | 43 | 33 | 34 | 29 | 25 | 15 | 18 | 379 |
| z toho ŠVVP | 4 | 13 | 5 | 2 | 1 | 3 | 9 | 37 | ||||
| z toho v ŠKD |
Počet zapísaných žiakov k 30.6.2012: 40/ počet dievčat 17
Skutočný počet žiakov 0.ročníka k 15.9.2012: súčet 39/ počet dievčat 17
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: súčet 1 /počet dievčat 0
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 0/ počet dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
V školskom roku 2012/2013 ukončilo povinnú školskú dochádzku 30 žiakov v ročníkoch:
6. ročník - počet žiakov 2/ počet dievčat 2
7. ročník - počet žiakov 6/ počet dievčat 3
8. ročník - počet žiakov 4/ počet dievčat 0
9. ročník - počet žiakov 18/ počet dievčat 11
Pokračovanie v štúdiu
Počet prijatých žiakov na SOŠ: 19 žiakov/počet dievčat 11
SOŠ Garbiarska, Kežmarok
maturitný odbor - počet žiakov 3/počet dievčat 2
SOŠ Kušnierka, Kežmarok
4 - ročný nematuritný odbor - počet žiakov 6/počet dievčat 5
2 - ročné odbor počet žiakov 4 /počet dievčat 0
SOŠ Biela voda, Kežmarok
2 - odbor počet žiakov 6/počet dievčat 4
Počet žiakov v evidencii ÚPSVaR - počet žiakov 11/počet dievčat 5
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 0 | 0 | 5 | 3 | 11 | 20 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 9 | 4 | 6 | |||||
| prijatí | 9 | 4 | 6 | |||||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | FYZ | GEG | HUV | HUVš | HPD | CHE | IFV | INF | MAT | MATš | MHR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 2 | ||||||||||||||
| 0.B | 1,31 | ||||||||||||||
| 0.C | 1,23 | ||||||||||||||
| MŠ I | |||||||||||||||
| MŠ II | |||||||||||||||
| I.A | 2,17 | 2,28 | 3,06 | 2,17 | |||||||||||
| I.B | 1,47 | 1,88 | 3,12 | 2,29 | |||||||||||
| I.C | 2,12 | 1,82 | 2,71 | 2,18 | |||||||||||
| II.A | 2,19 | 1,24 | 1,95 | 3,05 | 2,19 | ||||||||||
| II.B | 1,77 | 2,18 | 2,41 | 3,09 | 1,86 | ||||||||||
| II.C šp. | 2,25 | 2,25 | |||||||||||||
| III.A | 3 | 2 | 1,44 | 3 | 1,88 | 2,75 | 2 | 1,94 | |||||||
| III.B | 2,71 | 1,5 | 1,36 | 2 | 1,93 | 2,93 | 3,5 | 1,79 | |||||||
| III.Cšp. | 1,9 | 2,4 | |||||||||||||
| IV.A | 3,19 | 2,06 | 1 | 1 | 1,25 | 3,13 | 2 | ||||||||
| IV.B | 2,71 | 2,07 | 1,93 | 1,79 | 3 | ||||||||||
| IV.C šp. | 3 | 3 | |||||||||||||
| V.A | 2,68 | 2,95 | 3 | 1,32 | 2,05 | 2,74 | |||||||||
| V.B | 2,77 | 2,92 | 3,38 | 1,08 | 1 | 2 | 1,85 | 2,62 | 3 | ||||||
| VI.A | 3,5 | 3,19 | 3,38 | 3,13 | 3,19 | 1 | 2,75 | 2 | 3,31 | ||||||
| VI.B | 3,42 | 3,17 | 3,67 | 2,92 | 3,33 | 1,5 | 2 | 2,67 | 2 | 2,42 | 3,83 | 3 | |||
| VII.A | 2,95 | 2,86 | 2,77 | 2,68 | 2,91 | 1,14 | 2,95 | 1,95 | 3,14 | ||||||
| VII.B šp. | 2,67 | 3,67 | 2,67 | 3,67 | 1,67 | 1,67 | 3 | ||||||||
| VIII.A | 3,8 | 3,2 | 3,4 | 2,53 | 3 | 3,33 | 1,67 | 3,53 | |||||||
| IX.A | 3,56 | 2,67 | 2,22 | 2,22 | 1,89 | 2,44 | 1,22 | 3 | |||||||
| IX.B šp. | 3,11 | 3,11 | 1,67 | 3,22 | 3,11 |
| Trieda | NBK | NBKš | OBN | OBV | PNV | PVC | PVCš | PRI | PDA | RGZš | RGM | RVK | RVKš | RSOš | RUJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 1,38 | 2 | 2 | ||||||||||||
| 0.B | 1,62 | 2,15 | 2,08 | ||||||||||||
| 0.C | 1,54 | 1,38 | 1,85 | ||||||||||||
| MŠ I | |||||||||||||||
| MŠ II | |||||||||||||||
| I.A | 1,67 | 3,06 | |||||||||||||
| I.B | 1,53 | 3,06 | |||||||||||||
| I.C | 1,59 | 2,59 | |||||||||||||
| II.A | 1,57 | 2,38 | |||||||||||||
| II.B | 1,86 | 3 | |||||||||||||
| II.C šp. | 2 | ||||||||||||||
| III.A | 1,75 | 1 | 2,56 | 2 | 3 | ||||||||||
| III.B | 1,71 | 1,5 | 3 | ||||||||||||
| III.Cšp. | 1,1 | ||||||||||||||
| IV.A | 1,63 | 1 | 1 | 3,44 | |||||||||||
| IV.B | 2,07 | 2,36 | 3,57 | ||||||||||||
| IV.C šp. | 2 | 3 | 3 | 3 | |||||||||||
| V.A | 2,32 | 1,53 | 2,89 | ||||||||||||
| V.B | 2,38 | 2,5 | 1,62 | 1,5 | 2,77 | ||||||||||
| VI.A | 2,69 | 2,44 | 3,44 | ||||||||||||
| VI.B | 2,42 | 2 | 3,08 | 2 | 4,08 | ||||||||||
| VII.A | 2,23 | 2,82 | 3,36 | ||||||||||||
| VII.B šp. | 2 | 2,67 | 1,33 | ||||||||||||
| VIII.A | 2,2 | 2,67 | 3,47 | ||||||||||||
| IX.A | 1,11 | 2 | 3,33 | ||||||||||||
| IX.B šp. | 2,33 | 1,89 | 3,33 |
| Trieda | SJL | SJLš | Spr | SEE | THD | TSV | TEV | TEVš | VUC | VUCš | VLA | VLAš | VUM | VYV | VYVš |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 1 | 1,23 | |||||||||||||
| 0.B | 1 | 1,31 | |||||||||||||
| 0.C | 1,08 | 1 | |||||||||||||
| MŠ I | |||||||||||||||
| MŠ II | |||||||||||||||
| I.A | 3,28 | 1 | 1,17 | 1,11 | |||||||||||
| I.B | 3,29 | 1,18 | 1,29 | 1,53 | |||||||||||
| I.C | 3,06 | 1,12 | 1,29 | 1,65 | |||||||||||
| II.A | 3,29 | 1 | 1,1 | 2,05 | 1,52 | ||||||||||
| II.B | 3,45 | 1 | 1,91 | 2,77 | 1,73 | ||||||||||
| II.C šp. | 2,75 | 1 | 2 | 2,25 | 1,25 | ||||||||||
| III.A | 2,56 | 3 | 1 | 1,25 | 2 | 2 | 1,88 | 1,06 | 2 | ||||||
| III.B | 2,93 | 3 | 1 | 1,29 | 1,5 | 3 | 3,14 | 1,36 | 1,5 | ||||||
| III.Cšp. | 2,5 | 1 | 1,3 | 2,5 | 1,4 | ||||||||||
| IV.A | 3,69 | 2,5 | 1 | 1,56 | 1,5 | 3,5 | 2 | 1 | 1 | ||||||
| IV.B | 3,07 | 1,36 | 1,36 | 3,64 | 2,14 | ||||||||||
| IV.C šp. | 1 | 3 | 2 | ||||||||||||
| V.A | 3,26 | 1 | 1,32 | 1,53 | 1 | ||||||||||
| V.B | 3,54 | 2,5 | 1,2 | 1,15 | 1 | 1,5 | 2,5 | 1 | 1 | ||||||
| VI.A | 3,56 | 1,19 | 1,38 | 1,31 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 3,42 | 3 | 1,15 | 1,5 | 1,67 | 2 | 4 | 1,08 | 1 | ||||||
| VII.A | 3,5 | 1,05 | 1,59 | 1,5 | 2,14 | 1,45 | |||||||||
| VII.B šp. | 3,33 | 1 | 1,33 | 1,67 | 1,67 | ||||||||||
| VIII.A | 3,87 | 1,13 | 1,27 | 1,13 | 2,36 | 1,07 | 1,07 | ||||||||
| IX.A | 3,67 | 1 | 1,33 | 2,89 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.B šp. | 3,33 | 1,44 | 2,44 | 1,89 |
| Trieda | ZRTš | ZEM | ZMR |
|---|---|---|---|
| 0.A | 2,15 | ||
| 0.B | 2,31 | ||
| 0.C | 1,92 | ||
| MŠ I | |||
| MŠ II | |||
| I.A | |||
| I.B | |||
| I.C | |||
| II.A | |||
| II.B | |||
| II.C šp. | |||
| III.A | |||
| III.B | |||
| III.Cšp. | |||
| IV.A | |||
| IV.B | |||
| IV.C šp. | 3 | ||
| V.A | |||
| V.B | |||
| VI.A | |||
| VI.B | |||
| VII.A | |||
| VII.B šp. | |||
| VIII.A | |||
| IX.A | |||
| IX.B šp. | 3,44 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 0.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 0.B | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 0.C | 13 | 13 | 0 | 0 |
| MŠ I | 22 | 0 | 0 | 22 |
| MŠ II | 22 | 0 | 0 | 22 |
| I.A | 18 | 16 | 2 | 0 |
| I.B | 17 | 13 | 4 | 0 |
| I.C | 17 | 15 | 2 | 0 |
| II.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.B | 22 | 17 | 5 | 0 |
| II.C šp. | 4 | 4 | 0 | 0 |
| III.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| III.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| III.Cšp. | 10 | 10 | 0 | 0 |
| IV.A | 18 | 16 | 2 | 0 |
| IV.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| IV.C šp. | 1 | 1 | 0 | 0 |
| V.A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| V.B | 15 | 14 | 1 | 0 |
| VI.A | 16 | 15 | 1 | 0 |
| VI.B | 13 | 9 | 4 | 0 |
| VII.A | 22 | 21 | 1 | 0 |
| VII.B šp. | 3 | 3 | 0 | 0 |
| VIII.A | 15 | 13 | 2 | 0 |
| IX.A | 9 | 9 | 0 | 0 |
| IX.B šp. | 9 | 9 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 13 | 1124 | 86,46 | 1045 | 80,38 | 79 | 6,08 |
| 0.B | 13 | 1081 | 83,15 | 1022 | 78,62 | 59 | 4,54 |
| 0.C | 13 | 1242 | 95,54 | 1131 | 87,00 | 111 | 8,54 |
| MŠ I | 22 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| MŠ II | 22 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.A | 18 | 1121 | 62,28 | 1058 | 58,78 | 63 | 3,50 |
| I.B | 17 | 2141 | 125,94 | 1598 | 94,00 | 543 | 31,94 |
| I.C | 17 | 1449 | 85,24 | 1245 | 73,24 | 204 | 12,00 |
| II.A | 21 | 1623 | 77,29 | 1523 | 72,52 | 100 | 4.76 |
| II.B | 22 | 1871 | 85,04 | 1634 | 74,27 | 237 | 10,77 |
| II.C šp. | 4 | 151 | 37,75 | 51 | 12,75 | 100 | 25,00 |
| III.A | 17 | 1312 | 77,18 | 1262 | 74,24 | 50 | 2,94 |
| III.B | 16 | 688 | 43,01 | 678 | 42,38 | 10 | 0,63 |
| III.Cšp. | 10 | 654 | 65,40 | 597 | 59,70 | 57 | 5,70 |
| IV.A | 18 | 2005 | 111,39 | 1968 | 109,33 | 37 | 2,06 |
| IV.B | 14 | 1230 | 87,86 | 827 | 59,07 | 403 | 28,79 |
| IV.C šp. | 1 | 16 | 16,00 | 16 | 16,00 | 0 | 0,00 |
| V.A | 19 | 1937 | 101,95 | 1869 | 98,37 | 68 | 3,58 |
| V.B | 15 | 1565 | 104,33 | 1506 | 100,40 | 59 | 3,93 |
| VI.A | 16 | 2603 | 162,69 | 2035 | 127,19 | 568 | 35,50 |
| VI.B | 13 | 2358 | 181,38 | 2029 | 156,08 | 329 | 25,31 |
| VII.A | 22 | 5579 | 253,59 | 5049 | 229,5 | 530 | 24,09 |
| VII.B šp. | 3 | 612 | 204,00 | 552 | 184,00 | 60 | 20,00 |
| VIII.A | 15 | 2884 | 192,27 | 2479 | 165,27 | 405 | 27,00 |
| IX.A | 9 | 2022 | 224,67 | 1864 | 207,11 | 158 | 17,56 |
| IX.B šp. | 9 | 2336 | 259,56 | 2003 | 222,56 | 333 | 37,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Testovanie T9 - SJL | 9 | 40,50 | |
| Testovanie T9 - MAT | 9 | 13,12 |
| Učebný variant | MŠ | 0. | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 24 |
| ŠkVP Isced 0 | 2 | |||||||||||
| ŠkVP Isced 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | |||||||
| ŠkVP Isced 1 variant A,B,C | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| ŠkVP Isced 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| UO ment. post. variant A | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Materská škola | 2 | 44 | |
| Nultého ročníka | 3 | 39 | |
| Prvého ročníka | 3 | 52 | |
| Bežných tried | 13 | 217 | 10 |
| Špeciálnych tried | 3 | 27 | |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 24 | 379 | 10 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 24 | 5 | 24 | 5 |
| DPP | 9 | 1 | 9 | 1 |
| Znížený úväzok | 1 | 1 | 0,52 | 0,65 |
| ZPS | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Na dohodu | 1 | 1 | 1 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 3 | 26 | 29 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 1 | 3 | 4 |
| spolu | 4 | 29 | 33 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne | |
|---|---|---|---|
| I.B | SJL, MAT, MHR, PDA, TEV, HUV | 9, 5, 1,1,2,1 | 19 |
| I.C | MAT, MHR, PDA, TEV, HUV, DOV | 5,1,1,2,1,1 | 11 |
| III.A | ANJ | 3 | 3 |
| III.B | ANJ | 3 | 3 |
| III.C šp. | SJL, VUC, HUV, TEV, VYV | 8,2,1,2,2 | 15 |
| IV.B | ANJ | 3 | 3 |
| IV.B | ANJ | 3 | 3 |
| V.A | GEG, HUV, TSV, INF | 1,1,2,2 | 6 |
| V.B | GEG, HUV, RUJ,TSV, INF | 1,1,4,2,1 | 9 |
| VI.A | GEG, HUV, ANJ, TSV, INF, CHE | 1,1,2,2,1,1 | 8 |
| VI.B | GEG, RUJ, ANJ, HUV,TSV, INF, CHE | 1,3,2,1,2,1,1 | 11 |
| VII.A | GEG, RUJ, ANJ, HUV,TSV,VYV, INF, CHE | 1,6,4,1,2,2,2,1 | 19 |
| VIII.A | GEG, ANJ, TSV, INF, VUM, CHE | 1,1,2,1,1,1 | 7 |
| IX.A | GEG, ANJ, VYV,VUM, TSV, INF, CHE | 1,1,1,1,2,1,2 | 9 |
| VII.-IX.šp. | BIO, DEJ, GEG, HUV, PVC, VYV | 1,1,1,1,12,2 | 18 |
Dopĺňanie kvalifikácie:
Aktualizačné vzdelávanie
Finančná gramotnosť
Mgr. D.Chorogwická
Špecializačné vzdelávanie
Mgr. M. Ivančáková, Mgr. Ľ. Kočová - projekt: Modernizácia vzdelávania v ZŠ cez IKT
Mgr. K. Hutyrová - výchovné poradenstvo
Funkčné vzdelávanie
Mgr. D. Wagnerová
Funkčné inovačné vzdelávanie
Mgr. O. Kučerová
Overovanie kompetencii v oblasti:
Prevencia stresu a syndróm vyhorenia, Komunikácia a riešenie konfliktov, Výchova a vzdelávanie žiakov so ŠVVP -
Mgr. O. Kučerová, Mgr. J. Bezeková, Mgr. D. Wagnerová, Mgr. A. Biela, Mgr. J. Vaverčáková, Mgr.J: Dulebová,
Mgr. I. Bila, Mgr. M. Dziaková, Mgr. K. Hutyrová, Mgr. D. Chorogwická, Mgr. M. Inančáková, Mgr. K. Pitoňáková, Mgr. M. Pitoňáková, Mgr. L. Jarkulišová, Mgr. Z. Slamená, Mgr. M. Špinková
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1 atestácia | 6 | 0 |
| 2 atestácia | 1 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 4 | 0 |
| špecializačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| rozširujúce | 3 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 26 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo | Pripravovali |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Biblická olympiáda | 3 | 10. miesto | Mgr. P. Štefaňák | |||
| Literárno - výtvarná súťaž | 1 | 3. miesto | Mgr. J. Dulebová |
Prezentácia na verejnosti
Október
- Deň Úcta k starším - kultúrny progam pre obec
- Literárna a výtvarná súťaž "Odkaz v slove a obraze"
December
- Výstava žiackych prác v galérii Barónka - "Vianoce pod Tatrami"
- Vystúpenie žiakov na vianočných trhoch v Kežmarku - koledy
Február
- Fašiangový sprievod obcou - vynášanie Moreny, prezentácia masiek.
Marec
- Celoslovenská súťaž "Recyklátor"
Apríl
- Školský pohár "Coca cola" v malom futbale v Lendaku
- Celoslovenská tanečná súťaž " School dance"
Máj
- Deň Matiek - kultúrny program
- Výstava "S vďakou našim mamám"
Jún
- Výtvarná súťaž na tému "Cirkus" - Rómska paleta
Exkurzie
Október
- Návšteva mestskej knižnice a múzea v Kežmarku
- Burza stredných škôl
November
- Deň otvorených dverí na SOŠ v Kežmarku
December
- Vianočné trhy v Kežmarku a deň otvorených dverí v hotelovej akadémii
- Výstava výtvarných prác žiakov základných škôl v Barónke
- Tvorivé dielne na hrade s vianočnou tématikou
Marec
- SSOŠ Biela voda
- Tvorivé dielne s veľkonočnou tématikou na hrade v Kežmarku
Apríl
- Návšteva hradu a lýcea v Kežmarku
Máj
- Návšteva Technických služieb mesta Kežmarok
- Výstava výtvarných prác žiakov špeciálnych škôl v Barónke
- Čitateľsko-výtvarná súťaž " Farebný svet - Coloris keri luma"
Jún
- Výstava "Vedecká hračka"
- Skanzen Stará Ľubovňa
- Školský výlet v Pribyline
- Divadelné predstavenie "Rozprávka o zlatom pierku"
Aktivity školy
September
- Obnoviteľné zdroje energie
- Európsky deň jazykov
- Deň obetí holokaustu a rasového násilia
Október
- Svetový deň ochrany zvierat
- Svetová deň zdravej výživy
- Svetový deň mlieka
- Ochrana prírody - Drogy ohrozujú svet
- Pravidlá našej triedy
- Lietajúce taniere
- Účelové cvičenie na ochranu človeka a zdravia
- Šarkaniáda
November
- Medzinárodný deň bez fajčenia
- Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí - výtvarné práce na tému "Môj domov", dotazník
- Týždeň recyklovania odpadov
December
- Svetový deň boja proti AIDS
- Deň ľudských práv
- Mikulášsky program
- Zvyky a tradície na Luciu
- Vianočný program - posedenie pri jedličke
- Vianočný futbalový turnaj na SOŠ v Kežmarku
Január
- Znečisťovanie ovzdušia
Február
- Zápis žiakov do 1. ročníka
- Zeleň v škole
- Fašiangy - Školský karneval
- Svetový deň rakoviny
Marec
- Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii
- Medzinárodný deň vody
- Marec mesiac knihy
- Prednes poézie a prózy
- Z rozprávky do rozprávky
Apríl
- Hviezdoslavov Kubín, Puškinov pamätník
- Svetový Deň zdravia
- Deň Rómov
- Deň Zeme
- Apríl mesiac lesov - vysadzanie stromčekov
- Medzinárodný deň detskej knihy
Máj
- Svetový deň bez tabaku
- Deň matiek - príprava darčekov
Jún
- Medzinárodný deň detí: zábavno - športové súťaže
- Svetový deň veľrýb
- Školský časopis
- Účelové cvičenie na ochranu človeka a zdravia
- Didaktické hry
Projektové vyučovanie
September - December
- Červené stužky
December
- Predvianočné zvyky a tradície
Apríl
- Zelená trieda
Marec
- Regionálna výchova - Veľkonočné zvyky - "Fašiangy - vynášanie Moreny"
Celoročný projekt
- Rok svätého Cyrila a Metoda
Súťaže
Október
- Výtvarná súťaž "Športom proti obezite"
- Ruská päťka
Marec
- Prednes poézie a prózy
Apríl
- " Najrýchlejší počtár"
- Matematická súťaž
Máj
- Výtvarná súťaž : Civilná ochrana očami detí
- Výtvarná súťaž "Deti maľujú vojakov"
- Altetika, najlepší bežec
- Týždeň pohybovej aktivity
- Vedomostný kvíz "Čo vieme o Veľkej Morave a solúnskych bratoch"
Jún
- Najlepší čitateľ triedy
Olympiády
Február - Apríl
- Biblická olympiáda
- Geografická olympiáda
- Dejepisná olympiáda
- Olympiáda ľudských práv
Besedy
Október
- Eliminácia negatívnych javov v správaní - beseda so psychologičkou
Máj
- Boj proti kriminalite v našom okrese - beseda s príslušníkom polície
Jún
- Ľudské práva - beseda s lektormi Slovenského národného strediska pre ľudské práva
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Projekt - Infovek
Cieľ: informatizácia regionálneho školstva
Projekt - Modernizácia vzdelávania v MŠ
Do projektu sa zapojila - S. Mladučká
Projekt- Modernizácia vzdelávania na základných školách
Cieľ: Inovovácia a modernizácia obsahu, metód a výstupov z vyučovacieho procesu pre nové kompetencie práce v modernej škole 21. storočia.
Do projektu sa zapojili - Mgr. A. Suchá, Mgr. Ľ. Kočová, Mgr. M. Ivančáková
Projekt - Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov margimalizovaných rómskych komunít ,,Čítaním k uplatneniu"
Cieľ: Komplexná inovácia predmetov za účelom zvyšenia čitateľskej gramotnosti nevyhnutnej pre ďalšie štúdium a pre uplatnenie v bežnom živote a pracovnom trhu.
Do projektu sú zapojení:
Mgr. J. Vaverčáková - matematika 1. ročníka
Mgr. A. Biela - čítanie - 3.,4. ročník
Mgr. E. Špinková - čítanie- 1.,2. ročník
Mgr. L. Jarkulíšová - matematika - 3.,4. ročník
Mgr. M. Pitoňáková - zmyslová výchova a základy mat. predstáv -0. ročník
Mgr. M. Dziaková - dopravná výchova -1.,2., ročník
Mgr. M. Ivančáková - dopravná výchova -1.,2., ročník
Mgr. Z. Slamená - komunikačné zručnosti a pracovná výchova - 0. ročník
Mgr. K. Pitoňáková - slovenský jazyk a literatúra - 5.,6. ročník
Mgr. K. Hutyrová - biológia- 5.,6. ročník
Mgr. D. Chorgwická - matematika-7. ročník šp.
Mgr. J. Bezeková - slovenský jazyk 7. ročník šp.
Mgr. D. Wagnerová - prírodopis -7. ročník
Projekt - Vzdelávanie pedagogických zamestnancov k inklúzii žiakov z marginalizovaných rómskych komunít (NPMKR)
Cieľ: Zavádzanie celodenného vychovného systému na základných školách .
Do projektu sú zapojení učitelia v záujmových útvaroch:
Mgr. L. Kočová - Šikovníci
Mgr. M. Pitoňáková - Dramatický krúžok
Mgr. V. Imrich - Moja záhradka/ Základy rezbárstva
Mgr. P. Štefaňák - Fotograf
Mgr. L. Pitoňáková - Tvorivá dramatika/ Hudba spev tanec
Mgr. A. Suchá - Ja, počítač a svet okolo nás
Mgr. I. Bilá - Hudba spev tanec/ Šikovníci
Mgr. J. Lešundáková - Šijeme/ Varíme, pečieme
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.6.1994.
V šk. roku 2012/2013 nebola vykonaná inšpekčná kontrola.
Škole v obci chýbajú priestory od roku 2001
Škola nemá:
- nedostatočný počet učební pre všetky ročníky,
- špeciálne učebne - jazyková učebňa, učebne fyziky a chémie,
- učebne školských klubov,
- registratúrne stredisko,
- knižnica,
- učebne IKT
- dielne na PVC a THD s vybavením,
- telocvičňu
- priestor pre špeciálného pedagóga a psychológa,
- chýba priestranná zborovňa,
- kabinety,
- školský pozemok,
- ihrisko pre jednotlivé športy,
- budovu pre MŠ
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
Učebné pomôcky sú aktualizované a priebežne dopĺňané podľa požiadaviek MZ, PK a rozpočtu školy.
Stručná analýza súčasného stavu
Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu školy prebieha v 5 budovách, v 23 učebniach. Z toho:
V obci
I. stupeň: 7 tried, čiastočná dvojzmenná prevádzka - budova č. 33
4 triedy, dopoludňajšia prevádzka MŠ, odpoludňajšia prevádzka ZŠ - budova č. 39
Prenájmy budov:
Kežmarok
I. stupeń 5. triedy - Slavkovská 19, Kežmarok (prenájom do 31.10.2013), vzdialená od obce 5 km,
II. stupeń 8. tried - SOŠ Pradiarenská 1, Kežmarok (prenájom do 30.6.2014) vzdialená od obce 9 km,
Potreby a pripravované plány
Potreba výstavby účelovej školy v obci (pre min. 30 tried v ZŠ a 6 tried v MŠ).
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov ZŠ
524 693, 00 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0, 00 €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
2 059, 00 €
Finančné prostriedky boli použité na mzdy 1 000,00 € a odvody zamestnancov 350,00 €.
Bežné výdavky 709,00 €.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
0,00 €.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
44 859,44 € - financie z originálných kompetencii pre MŠ,
6 448,00 € - na predškolskú výchovu v MŠ,
12 649,20 € - učebné pomôcky pre žiakov v hmotnej núdzi v ZŠ,
190,59 € - vlastné príjmy,
63 859,00 € - finančné prostriedky z projektu ESF a ŠR,
2 571,52 € - spolufinancovanie projektu 5% - zriaďovateľ,
1 275,29 € - dofinancovanie na asistentov MPC,
2 047,00 € - dofinancovanie MŠ 5% navýšenie,
11 556,84 € - asistenti cez MPC,
26 217,00 € - SZP.
Finančné prostriedky získané z mimorozpočtových zdrojov v sume 30 056,86 na materiálne vybavenie školy:
Notebook 29 ks
Interaktívna tabuľa 2 ks
Projektor 2 ks
Hlasovacie zariadenie 2 sady
Vizualizér 1 ks
Knihy - detská literatúra v hodnote 4,400€
Podrobne čerpanie rozpočtu tvoria prílohy správy o výchovno -vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2012/13.
Plnenie stanovených cieľov
• Kvalita a odbornosť výučby predmetoch výchono- vzdelávacieho procesu v materskej a základnej škole -
73,%.
• Prekonávať rečové bariéry v štátnom jazyku u deti pri vstupe do školy - prijatí ďalší asistenti učiteľa
so znalosťou materinského jazyka deti z MRK (spolu 4 asistenti učiteľa) na škole).
• Rešpektovanie osobitosti žiakov so ŠVVP - vzdelávanie podľa IVP programov a plánov, individuálnym
prístupom s diferencovanými úlohami podľa schopnosti žiakov.
• Rozvíjanie kľúčových kompetencií žiakov dodržiavaním štátnych a školských vzdelávacích programov:
ŠkVP Isced 0 predprimárne vzdelávanie, Isced 1 pre primárne vzdelávanie,
Isced 1 pre primárne vzdelávanie žiakov s mentálnym postihnutím variant A, B, C,
Isced 2 pre nižšie sekundárne vzdelávanie.
• Rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov realizáciou projektu ,,Čítaním k uplatneniu" - zapojenie 13 učiteľov
do projektu. š
Vzdelávanie zapojených zamestnancov v oblasti metakognitívnych stratégií, projektového
vyučovania, novatívnych metód.
Tvorba učebných zdrojav - pracovných listov a elektronických mareriálov.
Vybavenie školy 29 notebookmi, 2 interaktivnými tabuľami, 2 projektormi, 2 hlasovacími zariadeniami, vizualizérom.
Zakúpenie detskej literatúry do knižnice v celkovej hodnote 4 400,. €
• Rozvoj záujmovej činnosti žiakov - realizácia záujmových krúžkov cez vzdelávacie poukazy
a projekt npmrk1 pre ZŠ s CVS.
• Socializácia žiakov do majoritnej spoločnosti cez kul. a spoločenské podujatia, súťaže s cieľom eliminovať
predsudky a stereotypy.
• Pokračovanie v štúdiu na SOŠ -19 žiakov.
• Kladený dôraz na klímu školy - vytváranie pozitívnej klímy školy.
• Vybavenie školy IKT technikou a interaktívnymi tabuľami.
Úspechy
1.) Pokračovanie v štúdiu na SOŠ - 19 žiakov:
SOŠ maturitné odbory 3ž. t toho 2 dievčatá.
SOŠ 4 ročný nematuritný odbor 6 žiakov z toho 5 dievčát
SOŠ dvojročný odbor 10 ž.
2.) Skvalitnenie VVP uplatňovaním zážitkových inovatívnych metód, foriem práce prostredníctvom IKT cez projektové vyučovanie a aktivity .
3.) Prezentácia školy na verejnosti:
Úspechy : - Účasť na okresnej biblickej olympiáde 10. miesto.
- Celoslovenská. súťaž čitateľsko - výtvarná ,,Farebný svet - Coloris keri luma 2013“
3. miesto Klaudia Bačová
Prezentácia školy s programom ,,Vianočná nálada" v kultúrnom programe mesta Kežmarok s názvom ,,Kežmarksý vianočný trh" 2012.
Propagácia žiackych prác školy inštaláciou výstavky s názvom ,,Vianoce pod Tatrami“ - Barónka Kežmarok
Účasť žiakov I. a II. st. na tvorivých dielňach na hrade s vianočnou a veľkonočnou tematikou v Kežmarku. Pochvala žiakom za príkladne správanie od organizátora podujatia.
Deň Zeme - vysádzanie stromčekov (ihličnaný) v lese v okolí školy v počte ks 200.
Nedostatky:
Chýbajúce priestory a škola v jednej účelovej budove pre žiakov v ZŠ a účelová budova pre deti v MŠ v obci.
Čiastočné dvojzmemé vyučovanie v obcii.
Sťažená organizácia VVP v 5 budovách školy. Prenajaté budovy mimo obce vzdialené 5 a 9 km.
Špecifiká vzdelávania detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia z MRK - neuspokojivá dochádzka detí do MŠ a ZŠ, nedostatočné hygienické návyky.
Vysoký počet vymeškaných hodín za šk. rok 2012/13.
Vysoký počet výchovných opatrení za porušovanie šk. poriadku - vymeškané neospravedlnené hodiny.
Výchovno-vzdelávací proces je zameraný k dosiahnutiu vzdelania poskytovaného základnou školou a je smerovaný k pokračovaniu v štúdiu na SOŠ v v maturitných a učebných odboroch s cieľom uplatnenia sa v spoločnosti. Väčšina žiakov ale SOŠ nedokončí.
Dôvodom sú osobné záujmy a to ukončenie 10 ročnej povinnej školskej dochádzky bez potreby dosiahnutia vzdelania a vidina ľahkého spôsobu zárobku. Preto ako neodborní pracovníci majú veľmi ťažké uplatnenie na trhu práce.
Mali by predpoklady uplatniť sa v remeselníckych odvetviach, pri pomocných prácach v stavebníctve, poľnohospodártve, v službách.
Zabezpečenie priestorov pre žiakov I. a II. stupňa prenájmom budov v Kežmarku - vytvorenie nutných psychohygienických podmienok na odstránenie dvojzmenného vyučovania.
Psychohygienické podmienky zamestanacov školy (hlavne riadiaceho manažmentu) sú z dôvodu sťaženej organizácie pre nedostatok priestorov a riadenia v 5 budovách náročné a obťiažne.
Dodržanie psychohygieny počtov žiakov v triedach, psychohygieny rozvrhov a vyučovacích hodín v rámci organizačných možnosti školy.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Krúžok šikovných rúk | 5 | Bc. Cecília Blanárová | |
| Ručné a výtvarné práce | 16 | Mgr. Zlata Slamená | |
| Slovenský jazyk hrou | 17 | Mgr. Miriam Pitoňáková | |
| Tvorivé dielne | 16 | Mgr. Jana Hudáková | |
| Výtvarná tvorba | 17 | Mgr. Lenka Jarkulišová |
Spolupráca školy s rodičmi
Spolupráca s rodičmi sa z roka na rok zlepšuje. Pokrok badať v komunikácii medzi zamestnancami školy a zákonnými zástupcami. V školskom roku škola nezaznamenala žiadnu sťažnosť zo strany rodičov.
Nedostaky pretrvávajú u rodičov, ktorí zanedbávajú svoje dieťa (hygiena, vymeškané hodiny).
Spolupráca školy so zriaďovateľom sa ku koncu roka výrazne zlepšila. Je založená na objektivnosti oboch strán.
Škola má dobrú spoluprácu aj s ÚPSVaP Kežmarok, RÚVZ v Poprad, CPPPaP Kežmarok, SCŠPP Stráne pod Tatrami, ŠZŠ Kežmarok, PZ Kežmarok, RP MPC v Prešove, Obvodným úradom - odborom školstva v Prešove.
Vypracovala: Mgr. Oľga Kučerová
V Stráňach pod Tatrami, 27. septembra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30. septembra 2013
Záverečná správa prerokovaná v rade školy dňa 14.októbra 2013
Rada školy odporúča zriaďovateľovi schváliť Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2012/13.
Zriaďovateľ schválil Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2012/13. dňa 5. novembra 2013.
Powered by aSc EduPage